Статьи об отдыхеВсе подрядЛечение и здоровье
Як медичні препарати проходять контроль якості: шлях від лабораторії до аптеки
Існує стереотип, що українська фармацевтика поступається більш розвиненим у цьому плані країнам. Зважаючи на технологічність і медицину зараз, з цим можна посперечатися.
Зараз в Україні є гідні компанії. Вони:
- працюють над розробками нових та ефективних препаратів;
- проводять клінічні випробування ліків на людях за безпечних умов;
- поширюють продукцію у своїй країні та за кордоном.
Проте важливо розуміти, що все це відбувається не лише за українськими стандартами, але й за міжнародними.
Наприклад, компанія Мікрохім має сертифікат GMP. Це означає, що вся лікарська продукція підлягає ретельній перевірці в ЄС. І може експортуватися за кордон. Це велике досягнення для всієї фармацевтичної сфери.
Особливості контролю якості українських препаратів
Ми дійсно мало що знаємо про створення та виробництво українських ліків. Сертифікація ліків проводиться не лише в Україні. Вже немало часу деякі препарати українського виробництва перевіряються європейськими регуляторними органами.
Тому у світі поширені ліки з України, а ми навіть не знаємо цього і недооцінюємо вітчизняну якість. Особливості українських медпрепаратів:
- Продаються в багатьох країнах світу. Навіть під час війни цей показник перевищує 42 країни.
- Якщо взяти загалом усі перевірки якості та відповідності, то їх може бути більше десяти.
- Є компанії, що отримати сертифікат GMP. Він є зразком у Європейському Союзі. Його видають лише тоді, коли препарат пройшов прискіпливу перевірку. Він відповідає усім можливим вимогам.
Усі партії препаратів проходять жорсткий контроль якості ліків в Україні. Це такі лабораторії:
- Вхідний контроль якості сировини.
- Вихідний контроль.
- Перевірка мікробіологічною та хроматографічною лабораторією.
- Аналітичні розрахунки.
І лише тоді ліки можуть з’явитися на полицях аптек і ви можете їх придбати. Наприклад, налбуфін побічні дії має після застосування. І це доведено клінічними дослідженнями. Тому не варто нехтувати рекомендаціями вказаними в інструкції.
Українські ліки: перевірка на якість
Важливо сказати про те, що контролюють не лише виготовлення та створення самого препарату. Тут важливо провести контроль якості сировини. Це ряд діючих та допоміжних речовин. А також, сюди можуть входити:
- особливості пакування;
- матеріали та інструменти, що беруть участь в розробці;
- наявність спецодягу для кожного співробітника.
Тому, якщо визначено, що сировина неякісна і вона не пройшла контроль, то партія знищується. Це вирішується не самостійно, а за допомогою спеціального правового акту. За нього відповідає державний контроль якості лікарських засобів. У ньому і вказані усі вимоги до ліків.
Допомога сучасних технологій
Світ машин заполонив і фармацевтичну сферу. Тут багато процесів виконують саме вони. Спеціальна лабораторно-інформаційна система містить у собі:
- детальні кроки виготовлення препарату;
- вказана кожна проба;
- зберігаються результати лабораторних приладів.
Тому, це важливо для того, щоб проконтролювати всі процеси створення ліків. Далі обраний препарат має перевіритися за різними показниками. Це може бути понад 100 методів. Вони закріплені в міжнародному та українському стандартах.
Як перевіряють ліки на безпеку? Наприклад, якщо вже відомо із чого складаються ліки, то береться спеціальний прилад – це «штучний шлунок». Він працює на подобі людського. Він здатен перевіряти розчинність та вивільнення ліків із людського організму. Такі випробування можуть проводитися декілька днів.
І тільки після всіх випробувань та перевірок препарат подають:
- у розробку;
- на виготовлення;
- в реалізацію.
Після цього ви можете зустріти його на полицях аптек. Тому це досить довгий шлях для лікарських засобів. Якщо вас цікавить препарат армадин інстукція до нього доступна на сайті компанії «Мікрохім».
Отзывы: Як медичні препарати проходять контроль якості: шлях від лабораторії до аптеки
|
|
|
|
Добавление нового отзыва
Отзыв будет размещён после проверки модератором.
|
|
|
|
|
предыдущая статья: Приватний невролог у Києві — професійна допомога в медичному центрі "Медельвейс" следующая статья: Миома и рак: какие существуют страхи и мифы?
|